Kthehu lart

E frikshme! Miss Albania nuk di as datën e shpalljes së Pavarësisë

E frikshme! Miss Albania nuk di as datën e shpalljes së Pavarësisë GazetaExpress

Askush nuk kërkon mendim për historinë e vendit nga një marangoz, por është e sigurt se edhe ai, nëse është shqiptar apo kosovar, e di se kur është shpallur e pavarur Shqipëria.

Por mesa duket, Miss Universe Albania Blerta Leka, nuk di as një gjë kaq të thjeshtë.

Ajo është një miss dhe e meriton të jetë e tillë për shkak të bukurisë së saj... por edhe një datë mund ta mbajë mend dhe të mos e ngatërrojë me kohën kur çlirohej Shqipëria nga pushtuesit nazist.

PER VIDEON KLIKONI: KETU


    Data: 15 Nentor 2017 09:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera