Kthehu lart

VW Scirocco TSI me B&B Stage 3 Kit [FOTO]

VW Scirocco TSI me B&B Stage 3 Kit [FOTO] GazetaExpress

Me ndihmën e kompanisë Gjermane për modifikimin e veturave B&B, çdokush që ka veturë VW Scirocco 2.0-litër me200 PS mund ta bëjë atë më të fuqishëm se Scirocco R.

Vetura origjinale VW Scirocco ka 200 PS dhe 280 Nm torkë, transmeton Express. B&B me pakon e saj e rritë fuqinë e këtij motori në 309 PS dhe 432 Nm torkë, proces ky që kërkon vetëm 6 orë për ta montuar dhe testuar.

Ky model bëhet më i fuqishëm se Scirocco R i cili ka 280 PS, ndërsa vjen në kategori me Audi TTS e cila ka 310 PS.

    Data: 10 Gusht 2017 15:36
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera