Kthehu lart

Mercedes mban kurorën, lë pas BMW-në dhe Audi-në

Mercedes mban kurorën, lë pas BMW-në dhe Audi-në GazetaExpress E premte, 11 Gusht 2017 11:40

Në luftën për tregun e veturave Premium, Mercedes mban kurorën për vitin 2017.

Sipas shifrave të shitjes nga muaji janar deri në muajin korrik 2017, Mercedes prin me 1,326,065 njësi të shitura, i ndjekur nga BMW me 1,191,547 njësi dhe pas BMW vjen Audi me 1,063,550 të shitura, transmeton Express. Këto shifra përfshijnë shitjet në nivel global.

  Data: 11 Gusht 2017 11:40
  Autori: GazetaExpress
  • Audi SQ5 nga ABT [FOTO] 0

  Të tjera

  • Sa i njihni veturat BMW? [KUIZ] 0

  • Mini elektrik po vjen 0