Kthehu lart

Ky është rrjeti social më i preferuar i amerikanëve

Ky është rrjeti social më i preferuar i amerikanëve GazetaExpress

Kur amerikanët futen në Google, gjëja e parë që hapin është një rrjet social. Kjo ndodh kudo, në fakt, apo jo? Si në Shqipëri, në fund të fundit. E keni pyetur ndonjëherë veten se cili është rrjeti social më i preferuar në SHBA

Përgjigjja është e pritshme:

 Facebook ka fituar shumë terren, ajo gjëja me ngjyra blu dhe të bardhë që ju pushton celularët çdo ditë vazhdon të jetë numri 1.

Statistikat vijnë nga AudienceProject, sipas të cilit 53% e amerikanëve hapin më shumë herë Facebook-un.

Vendin e dytë e zë WhatsApp (44%), ndjekur nga Youtube (35%) dhe Snapchat (34%).

 Po Instagram?

 Epo, nuk është ashtu siç mendoni ju. Ky rrjet social renditet i pesti (33%). Ja renditja me dhjetë vendet e para në përqindje.

    Data: 12 Tetor 2017 04:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera