Kthehu lart

Ja çfarë gjendet brenda një motori [VIDEO]

Ja çfarë gjendet brenda një motori [VIDEO] GazetaExpress

Shikoni një motor veturë të ndarë në dy pjesë.

Kanali "What's Inside" në YouTube ka publikuar një video ku një motor veturë me katër cilindra në vijë të drejtë pritet përmes duke e ndarë në dy pjesë, transmeton Express. Ky motor është prerë me një sharrë metalike dhe ndarja përfundimtare është bërë me anë të shtypësit hidraulik.

Në fund mund të shikoni së si duket nga brenda një motor i tillë.

    Data: 14 Mars 2018 11:48
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera