Kthehu lart

Gara e mahnitshme mes hipermakinave Aston Martin Vulcan dhe McLaren P1 GTR

Gara e mahnitshme mes hipermakinave Aston Martin Vulcan dhe McLaren P1 GTR GazetaExpress

Hipermakinat britanike më të reja për momentin, modeli P1 GTR dhe Vulcan, janë bërë së bashku për një garë në pistë.

Këto vetura që së bashku kushtojnë disa miliona euro, janë krahasuar për shpejtësinë që kanë, por edhe mundësitë e shumta në manovrim, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund të shihni detaje nga Aston Marin me 804 kuajfuqi, si dhe kundërshtarin nga McLaren që ka 986 kuajfuqi.

Megjithëse mes tyre ka një fitues, kush do që do të blinte një makinë të tillë, do të ishte fitues.

McLaren P1 GTR v Aston Martin Vulcan

Which car would you pick for the ultimate track day? Faced with the McLaren P1 GTR, the Aston Martin Vulcan, and an open Rockingham racetrack - Henry Catchpole and Jethro Bovingdon have a tough decision to make. Which British brute will come out on top?

    Data: 19 Tetor 2017 06:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera