Kthehu lart

Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes

Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes GazetaExpress

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes.

Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si:

 Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”.

“Ferrari P3” pritet të ketë një motor V12 me 420 kuaj-fuqi.

  Data: 12 Shtator 2017 03:04
  Autori: GazetaExpress
  • Apple do të blej një kompani të madhe teknologjike

   Apple do të blej një kompani të madhe teknologjike 0

  Të tjera