Kthehu lart

A e dini për çfarë shërben vrima në fund të kapakut të stilolapsit?

A e dini për çfarë shërben vrima në fund të kapakut të stilolapsit? GazetaExpress E premte, 21 Prill 2017 14:24

Tek shumica e stilolapsave kapaku që i mbyllë ata është i hapur në fund. Por për çfarë shërben kjo vrimë?

Vrima në fund të kapakut të stilolapsave është dizajnuar si masë mbrojtëse për fëmijët në rast se ata e përpijnë atë, transmeton Express. Në një rast të tillë kur një fëmijë e përpinë atë dhe i ngecet në fyt, kjo vrimë i mundëson qarkullimin e ajrit.

    Data: 21 Prill 2017 14:24
    Autori: GazetaExpress
    • Kompletimi i Porsche 911 Turbo që kushton 100 mijë dollarë (Video) 0

    Të tjera