Kthehu lart

Romani “Lulet e Kripës” i Jakov Xoxës promovohet sot

Romani “Lulet e Kripës” i Jakov Xoxës promovohet sot GazetaExpress E premte, 21 Prill 2017 02:39

Sot (21 prill 2017), në orën 12:00, në Institutin Albanologjik mbahet përurimi i romanit dyvëllimësh "Lulet e kripës" (i plotësuar dhe i ripunuar) të autorit të njohur, Jakov Xoxa

Për romanin "Lulet e kripës" dhe në përgjithësi për veprën letrare të Jakov Xoxës, do të flasin:

Akad. Rexhep Qosja,

Akad. Nasho Jorgaqi,

Prof. dr. Agim Vinca,

Prof. dr. Shefkije Islamaj dhe

Prof. dr. Hysen Matoshi.

Në përurim, të pranishëm do të jenë edhe familjarë të shkrimtarit Jakov Xoxa.

    Data: 21 Prill 2017 02:39
    Autori: GazetaExpress
    • Filmi ‘James Bond’ do të dalë në vitin 2019 0

    Të tjera